DuoCaffe
 
 
Niepokalanów- zwiedzanie okolic Warszawy

Niepokalanów, czyli miasto Niepokalanej założył w 1927 r. św. Maksymilian Maria Kolbe.

Na obszarze 28 ha znajduje się bazylika Matki Boskiej Wszechpośredniczki Łask, którą odwiedza rocznie pół miliona pielgrzymów, klasztor oo. franciszkanów i Niższe Seminarium Duchowne, a także zakonne wydawnictwo i siedziba Radia Niepokalanów.

Z czasów pamiętających założyciela Niepokalanowa zachowało kilka baraków, w których mieszkali zakonnicy, figura Maryi oraz kaplica, w której znajduje się dzisiaj muzeum świętego. Niepokalanów ma własną straż pożarną i muzeum strażackie.

Regularnie odbywa się tam Misterium Męki Pańskiej, warsztaty dla dziennikarzy oraz Festiwal Filmów i Multimediów, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Niepokalanów to także centrum założonego przez św. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej.

www.niepokalanow.pl
Muzeum Świętego Maksymiliana, Muzeum Straży Pożarnej, Muzeum Papieskie, Panorama Tysiąclecia, Misterium Męki Pańskiej - to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Jeżeli Chcesz zwiedzić Niepokalanów skontaktuj się z nami . Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  
22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail
wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry