DuoCaffe
 
 
Muzeum Powstania Warszawskiego - zwiedzanie Warszawy, adres, dojazd, godziny otwarcia, cennik biletów

Muzeum historyczne w Warszawie, samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy, założone w 1983 jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego, otwarte w 2004, wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 81) w 2005, dokumentuje historię powstania warszawskiego.

Muzeum mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie na Woli.

Muzeum zostało otwarte w przeddzień 60 rocznicy wybuchu powstania, 31 lipca 2004. Jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL.

Muzeum prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania warszawskiego oraz historii i dorobku Polskiego Państwa Podziemnego. Gromadzi zbiory poświęcone tym zagadnieniom. Inicjatywą Muzeum jest również utworzenie Archiwum Historii Mówionej gromadzącego nagrania wspomnień uczestników powstania.

Ekspozycja w Muzeum została przyjęta przez recenzje i opinię publiczną pozytywnie, jako nowatorska w dziejach muzealnictwa polskiego. Wykorzystuje najnowsze techniki audiowizualne pozwalające na interaktywne uczestniczenie w oglądaniu eksponatów.

Sekcja Dydaktyczna Muzeum prowadzi lekcje muzealne z historii i języka polskiego na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po licea i inne szkoły ponadgimnazjalne. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników i dostarczają wiedzę o dziejach powstania warszawskiego i okresie II wojny światowej w Polsce.

Sekcja Dydaktyczna organizuje również certyfikowane szkolenia merytoryczne i metodyczne, otwarte wykłady i seminaria oraz warszawskie i ogólnopolskie projekty edukacyjne, wykraczające poza tradycyjnie rozumianą dydaktykę szkolną i doskonalenie zawodowe.

Elementem edukacyjnym jest również Sala Małego Powstańca - specjalnie wydzielona dla dzieci część ekspozycji. Najmłodsi mogą tu zacząć swoją "przygodę z historią" w przestrzeni dostosowanej do fizycznych i psychologicznych potrzeb dziecka, wśród zabawek i gier związanych z epoką, pod opieką specjalnie wyszkolonych instruktorów.

ADRES:

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa

GODZINY OTWARCIA:

W ciągu roku Muzeum Powstania Warszawskiego jest czynne

w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00-18.00,

w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00,

w czwartki w godz. 8.00-20.00,

we wtorki - nieczynne

CENY BILETÓW:

normalny - 14 zł, ulgowy - 10 zł, grupowy - 7 zł od osoby, wstęp wolny w niedzielę (z wyjątkiem projekcji filmu "Miasto Ruin") film "Miasto Ruin" - 2 zł (bilet do nabycia tylko w kasie MPW),


więcej o muzeum http://www.1944.pl/
 

Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę skontaktuj się z nami . Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  
22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl

 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry