DuoCaffe
 
 
Kościół św. Anny- Warszawa zabytki

Jeden z najstarszych kościołów warszawskich. Wzniesiony w drugiej połowie XV wieku gotycki kościółek był darem dla zakonu bernardynów. W roku 1515 spłonął, a na jego miejscu zbudowano nowy, większy kościół (według projektu Michała Enkingera z Gdańska), którego fundatorką była księżna Anna Radziwiłłówna.
Nagrobek księżnej, wystawiony w latach 1522-1523 był pierwszym pomnikiem w odbudowanym kościele.
Pod koniec XVI wieku obok kościoła postawiono murowaną, wolno stojącą dzwonnicę, która dziś pełni rolę tarasu widokowego.
Kościół był wielokrotnie niszczony i odbudowywany w różnych stylach. Obecna klasycystyczna fasada kryje bogate barokowe wnętrze. Zachowane do dziś wyposażenie wnętrza świątyni - ołtarz główny i trzy pary bocznych, organy i ambona, pochodzi z XVIII wieku. Kościół, znajdujący się w pobliżu najważniejszych uczelni warszawskich (Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Teatralnej) pełni funkcje świątyni akademickiej.

Kościół mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 68


Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  
22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry