DuoCaffe
 
 
Belweder - Warszawa zabytki

Historia tego późnobarokowego pałacu rozpoczęła się prawie 500 lat temu. Został on wybudowany w I połowie XVI wieku najprawdopodobniej na terenach gdzie znajdowała się rezydencja królowej Bony. Nazwano go Belwederem, od włoskich słów "bel vedere", co znaczy "piękny widok". Często zmieniał właścicieli. Należał między innymi do rodziny Paców, Lubomirskich oraz do Stanisława Augusta. Po pierwszej wojnie światowej Belweder był siedzibą naczelnika państwa, a od 1922 roku prezydenta Polski. Po przewrocie majowym zamieszkał w nim Józef Piłsudski.
Obecnie Belweder pozostaje własnością Kancelarii Prezydenta RP i jest używany do celów reprezentacyjnych. Ze względu na konotacje historyczne szczególnie chętnie wykorzystywany jest podczas uroczystości o charakterze wojskowym. Ponad to jest siedzibą muzeum pamiątek po Marszałku Józefie Piłsudskim.


Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę w grupie skontaktuj się z nami . Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry