DuoCaffe
 
 
Arboretum – lekcja biologii

Trasa: Rogów

Program: Zajęcia edukacyjne w leśnym ogrodzie botanicznym oraz w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Uczniowie poznają warunki życia organizmów w lesie, nauczą się rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Zrozumieją także wpływ człowieka na leśną biocenozę (szczegóły oferty w naszym biurze).

Uwagi: Wycieczki prosimy zgłaszać z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem.Specyficzną odmianą ogrodu botanicznego jest arboretum. Głównie kolekcjonowane są tam drzewa i krzewy z zachowaniem leśnego charakteru środowiska. Arboretum w Rogowie, do którego pragniemy Państwa zaprosić jest największe i najbogatsze w Polsce. Na obszarze ponad 50 hektarów znajdziemy aż 2,5 tysiąca gatunków roślin.
Prócz przewodników leśnych placówka proponuje też inny, znacznie bardziej rozbudowany program kształcenia.
Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej prowadzi na terenie arboretum zajęcia edukacyjne przeznaczone dla wszystkich klas szkolnych. Warto wspomnieć, iż wybór lekcji jest niezwykle zróżnicowany i bogaty. Z pewnością jest to niepowtarzalna okazja do odbycia lekcji biologii z żywymi eksponatami, co uczyni kształcenie ciekawszym i efektywniejszym.
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry