DuoCaffe
 
 
Polski Park JurajskiTrasa
: Bałtów

Program: Zwiedzanie paleontologicznego Parku Jurajskiego - Zwierzyniec Bałtowski - Prehistoryczne oceanarium - Park rozrywki i wiele innych atrakcjiBałtów – polski Park Jurajski
Chyba każdy z nas fascynował się kiedyś dinozaurami lub chociaż oglądał film Spilberga pt. „Park Jurajski”. Teraz mamy szansę zrealizować nasze dziecięce marzenia i spojrzeć prosto w oczy (a raczej w paszczę) największemu drapieżnikowi świata - Tyranozaurowi czy poklepać po szyi 15 tonowego Wulkanodona. W Bałtowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu kilku lat powstał paleontologiczny park edukacyjny, gdzie prócz rekonstrukcji naturalnej wielkości dinozaurów poznajemy wszystkie okresy geologiczne i historię ewolucji aż do momentu powstania człowieka. Niezwykle atrakcyjna prezentacja wiedzy z zakresy prehistorii decyduje o ogromnej wartości dydaktycznej całego przedsięwzięcia. Prócz tego znajdziemy tam nowoczesny plac zabaw, liczne stanowiska gastronomiczne i pamiątkarskie.
To jednak nie wszystko...Zwierzyniec Bałtowski
Zwierzyniec Górny (safari) zajmuje obszar ponad 40 hektarów. Zamieszkują go liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta żyją na otwartej przestrzeni, co daje im poczucie wolności. Po terenie Zwierzyńca poruszamy się na pokładzie żółtego, amerykańskiego schoolbusa, dzięki czemu możemy z bliska przyjrzeć się tym pięknym ale wciąż dzikim zwierzętom. Warto wiedzieć, że Zwierzyniec Bałtowski znalazł się na elitarnej mapie ośrodków zajmujących się hodowlą i ochroną żubra.


Prehistoryczne oceanarium
Dzięki nowoczesnej technologii dowiesz się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Obserwując ogromne, morskie potwory ulegniesz iluzji spotkania z żywymi stworzeniami, które może czasami zmrozić krew w żyłach
Park rozrywki
Przygotowany z myślą o zapewnieniu rozrywki całej rodzinie. Znajdziecie tu urządzenia dla dzieci i dorosłych (karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. 


Sabathówka
Co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? Jak przyrządzić magiczny wywar? Jakie tajemnice skrywa świat prasłowiańskich bóstw i demonów? Odpowiedź na te pytania stanowi Sabathówka. 
Rollercoaster
Lubisz adrenalinę?
Szalone, mocno nachylone zakręty i duża prędkość zjazdu dostarczy niesamowitych wrażeń.
Spływ flisacką tratwą...
Obok czeka kolejna atrakcja. Nieopodal parku przy brzegu rzeki Kamiennej czekają na turystów przycumowane tratwy obsługiwane przez ubranych w tradycyjne stroje flisaków. Płynąc tratwą możemy obserwować przepiękne wychodnie skał wapiennych, bujną i oryginalną roślinność, zabytkowy kościół i tarasy widokowe. Flisacy zabawiają gości opowiadaniem miejscowych legend i ludowym muzykowaniem. Spływ trwa około godziny – warto! 
Stary Młyn
Nieopodal JuraParku znajduje się usytuowany na rzece Kamiennej zabytkowy, funkcjonujący do dziś młyn, napędzany turbiną wodną. Wszystkie urządzenia jakie w nim się znajdują zostały zainstalowane przed ponad stu laty i do dziś służą niezawodnie.
Kraina Koni
Gratka dla miłośników koni oraz dla tych, którzy nigdy nie spoglądali na świat z końskiego grzbietu. Ośrodek oferuje przejażdżki konne na parkurze pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni.
Żydowski Jar
Zaginiony Świat Dinozaurów - spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie w otoczeniu wysokich ścian wąwozów spotykamy autentyczne tropy dinozaurów.
Kamienne Oko
Przygotowany z myślą o zapewnieniu rozrywki całej rodzinie. Znajdziecie tu urządzenia dla dzieci i dorosłych (karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych.


Po sukcesie turystycznym Bałtowa Stowarzyszenie Delta otwierzyło JuraPark w Solcu Kujawskim k/Bydgoszczy i JuraPark w Krasiejowie koło Opola.

Program i koszt wycieczek ustalany jest każdoroazowo indywidualnie z Klientem.

Jeżeli Chcesz odwiedzić Park Jurajski skontaktuj się z nami . Pomożemy Ci zorganizować wycieczkę zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry