DuoCaffe
 
 
Multimedialny Park Fontann 

Magiczny pokaz świateł połączony z muzyką

Multimedialne fontanny są na całym świecie silnym magnesem przyciągającym turystów. Na przykład Magiczna Fontanna Montjuic w Barcelonie zachwyca podkładem dźwiękowym z filmu „Titanic”, Fontanna Bellagio w Las Vegas chwyta za serce melodią „Boże, pobłogosław USA”, a Latająca Fontanna w Osace olśniewa kształtami, które przybierają strumienie wody. Teraz do tych miast dołączyła Warszawa: od maja 2011 roku ma ona nową atrakcję turystyczną – multimedialne fontanny na podzamczu. Znajdują się one w urokliwym miejscu, blisko Starego Miasta i Wisły. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje. Na oczach widzów Syrenka schodzi z pomnika, przepływa pod mostem Świętokrzyskim, a potem rusza w miasto samochodem marki Warszawa. Pokazom towarzyszy muzyka, zarówno klasyczna (Chopin), jak i pop, na przykład hit Lady Gagi.

Multimedialny Park Fontann tworzą dwie fontanny: główna o powierzchni ponad 2.200 m² oraz liniowa o długości 120 m, nazywana organami wodnymi. W pobliżu dzieci mogą się bawić na wodnym placu zabaw (tzw. pluskowisku) o powierzchni 140 m².

Pokazy multimedialnego widowiska „Woda – Światło – Dźwięk” odbywają się od maja do września  w piątki i soboty o 21.30 (maj i wrzesień - 21.00). W pozostałe dni tygodnia prezentacja bez laserów i dźwięku.

Fontanny znajdują się na Podzamczu Dywizji Pancernej 


Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  
22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry