DuoCaffe
 
 
Kampinoski Park NarodowyTrasa: Sochaczew → Kampinos

Program: Podróż zabytkową kolejką wąskotorową po obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego, spacer po puszczy, ognisko, muzeum kolejki wąskotorowej → wizyta w Ośrodku Dydaktyczno – Muzealnym w Puszczy Kampinoskiej (zajęcia i warsztaty ekologiczne)

Uwagi: Kolejka kursuje jedynie we wrześniu, maju i czerwcu.Kampinoski Park Narodowy jest jednym z dwu Parków Narodowych na świecie, który leży w pobliżu stolicy państwa. W owych „Zielonych Płucach Warszawy” dominują dwa kontrastujące ze sobą elementy - wydmy i bagna co decyduje o niezwykle bogatej florze i faunie parku. Powstałe w tym wyjątkowym miejscu Centra Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie i Kampinosie prowadzą szeroką działalność edukacyjną. Proponują zajęcia warsztatowe, terenowe, gry ekologiczne, pokazy filmów oraz szkolenia dla nauczycieli i konferencje.
Wydawałoby się, że czas kolejki wąskotorowej definitywnie minął. Nieprawda. Lokalną atrakcją Sochaczewa jest regularnie kursująca zabytkowa kolejka, której trasa wiedzie przez dzikie tereny Puszczy Kampinowskiej.

 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry